Potpuni popis nominacija za Grammy za 2022. uključuje Olivia Rodrigo, Lil Nas X i više

Glavni Glazba, Muzika

64. godišnja dodjela Grammyja sada nije daleko Svečanost 2022 emitira se 31. siječnja na CBS-u. Ispred tada, međutim, Akademija za snimanje je objavila svoju listu nominiranih. (Podsjetimo, vremenski okvir za Grammyje 2022. je od 1. rujna 2020. do 30. rujna 2021., tako da samo radovi objavljeni tijekom tog razdoblja ispunjavaju uvjete za priznanje.)





U nastavku pogledajte cijeli popis ovogodišnjih nominiranih za Grammy.

Rekord godine
ABBA — Još uvijek vjerujem u tebe
Jon Batiste — Sloboda
Tony Bennett i Lady Gaga — I Get Kick Out Of You
Justin Bieber — Peaches feat. Daniel Cezar i Giveon
Brandi Carlile — točno na vrijeme
Doja Cat — Kiss Me More Feat. SZA
Billie Eilish — sretnija nego ikad
Lil Nas X — Montero (Zovi me svojim imenom)
Olivia Rodrigo — Vozačka dozvola
Silk Sonic — Ostavite vrata otvorena



Album godine
Jon Batiste - Mi smo
Tony Bennett i Lady Gaga - Ljubav na prodaju
Justin Bieber - Pravda (Triple Chucks Deluxe)
Doja Cat - Planet Her (Deluxe)
Billie Eilish - Sretniji nego ikad
NJU - Back Of My Mind
Lil Nas X - Lovac
Olivia Rodrigo- Kiselo
Taylor Swift - Zauvijek
Kanye West - donda



Pjesma godine
Ed Sheeran — Loše navike
Alicia Keys i Brandi Carlile — Prekrasna buka
Olivia Rodrigo — Vozačka dozvola
ONA — Boriti se za tebe
Billie Eilish — sretnija nego ikad
Doja Cat — Kiss Me More Feat. SZA
Silk Sonic — Ostavite vrata otvorena
Lil Nas X — Montero (Zovi me svojim imenom)
Justin Bieber — Peaches feat. Daniel Cezar i Giveon
Brandi Carlile — točno na vrijeme



Najbolji novi umjetnik
Arooj Aftab
Jimmie Allen
Baby Keem
Finneas
Staklene životinje
Japanski doručak
Kid Laroi
Arlo Parkovi
Olivia Rodrigo
slatkice

Najbolja pop solo izvedba
Justin Bieber — Bilo tko
Brandi Carlile — Točno na vrijeme
Billie Eilish — sretnija nego ikad
Ariana Grande — Pozicije
Olivia Rodrigo — Vozačka dozvola



Najbolji pop duo/grupni nastup
Tony Bennett i Lady Gaga — I Get Kick Out Of You
Justin Bieber i Benny Blanco — Lonely
BTS — Maslac
Coldplay — Viša snaga
Doja Cat — Kiss Me More Feat. SZA

Najbolji tradicionalni pop vokalni album
Tony Bennett i Lady Gaga - Ljubav na prodaju
Norah Jones - 'Do ponovnog susreta (uživo)
Tori Kelly - Božić Tori Kelly
dama - Ledisi pjeva Nina
Willie Nelson - To je život
Dolly Parton - Božić Holly Dolly

Najbolji pop vokalni album
Justin Bieber - Pravda (Triple Chucks Deluxe)
Doja Cat - Planet Her (Deluxe)
Billie Eilish - Sretniji nego ikad
Ariana Grande - Pozicije
Olivia Rodrigo- Kiselo

Najbolja plesna/elektronska snimka
Afrojack i David Guetta — Heroj
Ólafur Arnalds - Loom Feat. bonobo
James Blake — Prije
Bonobo i potpuno ogromni izumrli dinosauri — Heartbreak
Caribou — ti to možeš
Rüfüs Du Sol — Živ
Tiësto — Posao

Najbolji album za plesnu/elektronsku glazbu
Crna kava - Nesvjesno
Ilenium Pali žar
Major Lazer - Glazba je oružje (reloaded)
marshmello - Udarni val
Sylvan Esso - Slobodna ljubav
Deset gradova - Osuda

rog izobilja aleksandar mcqueen

Najbolji album alternativne glazbe
Fleet Foxes — Obala
Halsey - Ako ne mogu imati ljubav, želim moć
Japanski doručak — Jubilej
Arlo Parks — Collapsed In Sunbeams
St. Vincent — tatin dom

Najbolji suvremeni instrumentalni album
Randy Brecker i Eric Marienthal — Double Dealin'
Rachel Eckroth — Vrt
Taylor Eigsti — Tree Falls
Steve Gadd Band — u Blue Note Tokyu
Mark Lettieri — Duboko: Baritonske sesije, sv. 2

Najbolja rock izvedba
AC/DC — Snimljeno u mraku
Black Pumas — Know You Better (uživo iz Capitol Studio A)
Chris Cornell — Ništa se ne može usporediti s 2 U
Deftoni - Ohmovi
Foo Fighters — Paljenje vatre

Najbolja metalna izvedba
Deftones — Postanak
Kazalište snova — Alien
Gojira—Amazonka
Mastodont — Guranje plime
Rob Zombie — Trijumf Kralja Freaka (Kripta očuvanja i praznovjerja)

Najbolja rock pjesma
Weezer — Sve moje omiljene pjesme
Kings of Leon — Bandit
Mmmoth Wvh — Udaljenost
Paul McCartney — Find My Way
Foo Fighters — Waiting on a War

Najbolji rock album
AC/DC — Napajanje
Black Pumas — Capitol Cuts – uživo iz Studija A
Chris Cornell — Nitko više ne pjeva kao ti Vol. 1
Foo Fighters — Medicina u ponoć
Paul McCartney — McCartney III

Najbolja R&B izvedba
Izgubio te, Snoh ​​Aalegra
Peaches, Justin Bieber s Danielom Cezarom i Giveonom
Šteta, H.E.R.
Ostavi vrata otvorena, Silk Sonic
Podigni svoje osjećaje, Jazmine Sullivan

Najbolja tradicionalna R&B izvedba
Jon Batiste — Trebam te
BJ The Chicago Kid, PJ Morton i Kenyon Dixon — Bring It on Home to Me Feat. Charlie Bereal
Leon Bridges — Born Again feat. Robert Glasper
ONA — Boriti se za tebe
Lucky Daye — Koliko može srce uzeti Feat Yebba

Najbolja R&B pjesma
ONA — Šteta
SZA — Dobri dani
Giveon — obljetnica slomljenog srca
Silk Sonic – Ostavite vrata otvorena
Jazmine Sullivan — Pokupi svoje osjećaje

Najbolji progresivni R&B album
Eric Bellinger - Novo svjetlo
Cory Henry - Nešto za reći
Hiatus Kaiyote — Mood Valiant
Lucky Daye - Stol za dvoje
Terrace Martin, Robert Glasper, 9th Wonder i Kamasi Washington - Večera: desert
Masego - Studiranje u inozemstvu: produženi boravak

Najbolji R&B album
Snoh Aalegra - Privremeni maksimumi na ljubičastom nebu
Jon Batiste - Mi smo
Leon Bridges - Zvuk kopača zlata
NJU - Back of My Mind
Jazmine Sullivan - Heaux Tales

Najbolja rap izvedba
Baby Keem — Family Ties Feat. Kendrick Lamar
Cardi B — Gore
J. Cole — My Life feat. 21 Savage i Morray
Drake — Way 2 Sexy Feat. Budućnost i Mladi nasilnik
Megan Thee Stallion — Thot Sh*t

Najbolja melodijska rap izvedba
J. Cole — Pride Is The Devil Feat. Lil Baby
Doja Cat — Need To Know
Lil Nas X — Industry Baby Feat. Jack Harlow
Tyler The Creator — Wusyaname Feat. YoungBoy se nikad više nije slomio i Ty Dolla Sign
Kanye West — Hurricane feat. The Weeknd i Lil Baby

Najbolja rap pjesma
DMX — Bath Salts Feat. Jay-Z i Nas
Saweetie — Best Friend feat. Doja Cat
Baby Keem — Family Ties Feat. Kendrick Lamar
Kanye West - Jail Feat. Jay Z
J. Cole — My Life feat. 21 Savage i Morray

Najbolji album novog doba
Will Ackerman, Jeff Oster i Tom Eaton - Braća
Stewart Copeland i Ricky Kej - Božanske plime
Wouter Kellerman i David Arkenstone - Pangea
Opijumski mjesec - Noć + Dan
Laura Sullivan - Pieces Of Forever

Najbolji rap album
Izvan sezone, J. Cole
Certificirani ljubavnik, Drake
Kraljeva bolest II, Nas
Nazovi me ako se izgubiš, Tyler, Stvoritelju
Donda, Kanye West

Najbolji country solo nastup
Zauvijek nakon svega, Luke Combs
Zapamti njeno ime, Mickey Guyton
Sve što radim je da vozim, Jason Isbell
Fotoaparat, Kacey Musgraves
Vjerojatno bi trebao otići, Chris Stapleton

Najbolji country duo/grupni nastup
Da te nisam volio, Jason Aldean i Carrie Underwood
Mlađi Ja, braća Osborne
Drago mi je da postojiš, Dan + Shay
Chasing After You, Ryan Hurd i Maren Morris
Pijana (And I Don’t Wanna Go Home), Elle King i Miranda Lambert

Najbolja country pjesma
Better Than We Found It, Jessie Jo Dillon, Maren Morris, Jimmy Robbins i Laura Veltz, tekstopisci (Maren Morris)
Camera Roll, Ian Fitchuk, Kacey Musgraves i Daniel Tashian, tekstopisci (Kacey Musgraves)
Cold, Dave Cobb, J.T. Cure, Derek Mixon i Chris Stapleton, tekstopisci (Chris Stapleton)
Country Again, Zach Crowell, Ashley Gorley i Thomas Rhett, tekstopisci (Thomas Rhett)
Fancy Like, Cameron Bartolini, Walker Hayes, Josh Jenkins i Shane Stevens, tekstopisci (Walker Hayes)
Zapamti njeno ime, Mickey Guyton, Blake Hubbard, Jarrod Ingram i Parker Welling, tekstopisci (Mickey Guyton)

Najbolji country album
Kosturi, braća Osborne
Zapamti njeno ime, Mickey Guyton
The Marfa Tapes, Miranda Lambert, Jon Randall i Jack Ingram
Balada o Doodu i Juaniti, Sturgill Simpson
Počinjemo ispočetka, Chris Stapleton

Najbolji album novog doba
Braća, Will Ackerman, Jeff Oster i Tom Eaton
Divine Tides, Stewart Copeland i Ricky Kej
Pangaea, Wouter Kellerman i David Arkenstone
Noć + dan, opijumski mjesec
Komadi zauvijek, Laura Sullivan

Najbolji improvizirani jazz solo
Sackodougou, Christian Scott i Tunde Adjuah, solist
Kick Those Feet, Kenny Barron, solist
Bigger Than Us, Jon Batiste, solist
Odsutnost, Terence Blanchard, solist
Humpty Dumpty (2. set), Chick Corea, solist

Najbolji jazz vokalni album
Generations, The Baylor Project
Superblue, Kurt Elling i Charlie Hunter
Putnica kroz vrijeme, Nnenna Freelon
Cvijet, Gretchen Parlato
Songwrights Apothecary Lab, Esperanza Spalding

Najbolji jazz instrumentalni album
Odabir jazza: Glazba i inspirirana soulom, Jon Batiste
Absence, Terence Blanchard s E Collective i Turtle Island Quartet
Skyline, Ron Carter, Jack DeJohnette i Gonzalo Rubalcaba
Akoustic Band Live, Chick Corea, John Patitucci i Dave Weckl
Side-Eye NYC (V1.IV), Pat Metheny

Najbolji album velikog jazz ansambla
Live at Birdland!, The Count Basie Orchestra u režiji Scottyja Barnharta
Draga ljubavi, Jazzmeia Horn i njena plemenita sila
Za Jimmyja, Wesa I Olivera, Christian McBride Big Band
Swirling, Sun Ra Arkestra
Jakne XL, žute jakne + WDR Big Band

Najbolji latino jazz album
Mirror Mirror, Eliane Elias s Chick Coreom i Chucho Valdés
Priča o južnom Bronxu, Carlos Henriquez
Virtual Birdland, Arturo O’Farrill i Afro Latin Jazz Orchestra
Transparentnost, Daphne Prieto Sextet
Umjetnost Bolera, Miguel Zenón i Luis Perdomo

Najbolja Gospel izvedba/pjesma
Glas Božji, Dante Bowe sa Steffany Gretzinger i Chandlerom Mooreom; Dante Bowe, Tywan Mack, Jeff Schneeweis i Mitch Wong, tekstopisci
Radostan, Dante Bowe; Dante Bowe i Ben Schofield, tekstopisci
Pomoć, Anthony Brown & grupna terapija; Anthony Brown i Darryl Woodson, tekstopisci
Nikad izgubljena, CeCe Winans
Wait on You, Elevation Worship i Maverick City Music; Dante Bowe, Chris Brown, Steven Furtick, Tiffany Hudson, Brandon Lake i Chandler Moore, tekstopisci

Najbolja suvremena kršćanska glazbena izvedba/pjesma
We Win, Kirk Franklin i Lil Baby; Kirk Franklin, Dominique Jones, Cynthia Nunn i Justin Smith, tekstopisci
Hold Us Together (Hope Mix), H.E.R. i Tauren Wells; Josiah Bassey, Dernst Emile i H.E.R., tekstopisci
Čovjek vaše riječi, Chandler Moore i KJ Scriven; Jonathan Jay, Nathan Jess i Chandler Moore, tekstopisci
Vjerujte u to, CeCe Winans; Dwan Hill, Kyle Lee, CeCe Winans i Mitch Wong, tekstopisci
Jireh, Elevation Worship i Maverick City Music s Chandlerom Mooreom i Naomi Raine; Chris Brown, Steven Furtick, Chandler Moore i Naomi Raine, tekstopisci

megan iz drakea i josha

Najbolji Gospel album
Mijenjam svoju priču, Jekalyn Carr
Royalty: Uživo u Rymanu, Tasha Cobbs Leonard
Jubilej: Juneteenth Edition, Maverick City Music
Jonny X Mali: Uživo u LA-u, Jonathan McReynolds i Mali Music
Vjeruj u to, CeCe Winans
Najbolji album suvremene kršćanske glazbe
Ne stranac, Natalie Grant
Feels Like Home Vol. 2, Izrael i nova pasmina
Blagoslov (uživo), Kari Jobe
Građanin neba (uživo), Tauren Wells
Podrum stare crkve, bogoslužje uzvišenja i gradska glazba Maverick

Najbolji Roots Gospel album
Sam sa svojom vjerom, Harry Connick, Jr.
To je Gospel, Brother, Gaither Vocal Band
Nastavljamo, Ernie Haase i Signature Sound
Pjesme za Times, The Isaacs
Spasitelju moj, Carrie Underwood

Najbolji latino pop album
Vrtoglavica, Pablo Alboran
Ljubavi moje, Paula Arenas
Napravio na stari način, Ricardo Arjona
Moje ruke, Camilo
Mendo, Alex Cuba
Otkrivenje, Selena Gomez

Najbolji album urbane glazbe
Afrodizijak, Rauw Alejandro
Posljednja turneja po svijetu, Bad Bunny
Jose, J. Balvin
KG0516, KAROL G
Neustrašivi (O ljubavi i drugim demonima), Kali Uchis
Najbolji latino rock ili alternativni album
Odlazi, Stereo Bombo
Pogledaj što si me natjerao da učinim (Deluxe izdanje), električni dijamant
Podrijetlo, John
Grč, Nathy Peluso
Madrilenac, C. Tangana
Zvukovi karmatske rezonancije, Zoé

Najbolji regionalni album meksičke glazbe (uključujući Tejano)
Antologija glazbe Ranchera, Vol. 2, Aida Cuevas
U mojim 80-ima, Vicente Fernandez
Šest, Mon Laferte
Pjesma za Meksiko, Vol. II, Natalia Lafourcade
Aj aj aj! (Super Deluxe), Christian Nodal

Najbolji tropski latino album
Salswing!, Rubén Blades i Roberto Delgado & Orchestra
U karanteni, Velika kombinacija Portorika
Bez umaka nema raja, Aymée Nuviola
Kolege, Gilberto Santa Rosa
Živi u Peruu, Tony Succar

Najbolja izvedba American Roots
Plači, Jon Batiste
Ljubav i žaljenje, Billy Strings
Volio bih da znam kako bi se osjećao biti slobodan, Blind Boys iz Alabame i Béla Fleck
Isti vrag, Brandy Clark s Brandi Carlile
Noćni letač, Allison Russell
Najbolja American Roots pjesma
Avalon, Rhiannon Giddens, Justin Robinson i Francesco Turrisi, tekstopisci (Rhiannon Giddens i Francesco Turrisi)
Call Me a Fool, Valerie June, tekstopisac (Valerie June s Carlom Thomas)
Cry, Jon Batiste i Steve McEwan, tekstopisci (Jon Batiste)
Cipele s dijamantima, Dan Auerbach, Natalie Hemby, Aaron Lee Tasjan i Yola, tekstopisci (Yola)
Nightflyer, Jeremy Lindsay i Allison Russell, tekstopisci (Allison Russell)

Najbolji američki album
Nizbrdo sa svih strana, Jackson Browne
Leftover Feelings, John Hiatt s Jerry Douglas Bandom
Native Sons, Los Lobos
Izvan djeteta, Allison Russell
Zauzmi se za sebe, Yola

Najbolji Bluegrass album
Obnova, Billy Strings
Srce moje bluegrass, Béla Fleck
Počast Billu Monroeu, The Infamous Stringdusters
Cuttin’ Grass – sv. 1 (Sesije u mesnici), Sturgill Simpson
Glazba je ono što vidim, Rhonda Vincent

Najbolji tradicionalni blues album
100 godina bluesa, Elvin Bishop i Charlie Musselwhite
Traveler's Blues, Blues Traveler
Trudim se, Cedric Burnside
Budi spreman kad te nazovem, Guy Davis
Vrati me, Kim Wilson

Najbolji suvremeni blues album
Delta Kream, The Black Keys s Eric Deatonom i Kennyjem Brownom
Kraljevski čaj, Joe Bonamassa
Negrađanski rat, Shemekia Copeland
Zapali, Steve Cropper
662, Christone Kingfish Ingram

Najbolji folk album
One Night Lonely [uživo], Mary Chapin Carpenter
Duga nasilna povijest, Tyler Childers
Srijeda (prošireno izdanje), Madison Cunningham
Zovu me kući, Rhiannon Giddens s Francescom Turrisijem
Apartman Plava čaplja, Sarah Jarosz

Najbolji regionalni glazbeni album korijena
Živite u New Orleansu!, Sean Ardoin i Kreole Rock and Soul
Mrlje od krvi i suze, Veliki glavni redovnik Boudreaux
Ljudi moji, Cha Wa
Corey Led Zydeco, Corey Led Zydeco
Kau Ka Pe'a, Kalani Pe'a

Najbolji reggae album
Zajedno, Etana
Pozitivne vibracije, Gramps Morgan
Uživo N Livin, Sean Paul
Royal, Jesse Royal
Ljepota u tišini, Soja
10, Začin

Najbolji projektirani album, neklasični
Kino — Josh Conway, Marvin Figueroa, Josh Gudwin, Neal H Pogue i Ethan Shumaker, inženjeri; Joe LaPorta, mastering inženjer (The Marías)
Zora — Thomas Brenneck, Zach Brown, Elton L10MixedIt Chueng, Riccardo Damian, Tom Elmhirst, Jens Jungkurth, Todd Monfalcone, John Rooney i Smino, inženjeri; Randy Merrill, mastering inženjer (Yebba)
Hej što — BJ Burton, inženjer; BJ Burton, mastering inženjer (Low)
Ljubav na prodaju — Dae Bennett, Josh Coleman i Billy Cumella, inženjeri; Greg Calbi i Steve Fallone, mastering inženjeri (Tony Bennett i Lady Gaga)

Producent godine, neklasični
Jack Antonoff
Rogét Chahayed
Mike Elizondo
Hit-Boy
Ricky Reed

Najbolja remix snimka
Povratak u život (Booker T Kings of Soul Satta Dub); Booker T, remikser (Soul II Soul)
Rođen za veličinu (Cymek Remix); Spencer Bastin, remikser (Papa Roach); pjesma iz: Greatest Hits Vol. 2 Godine bolje buke
Konstantna žudnja (Fashionably Late Remix); Tracy Young, remikser (K.D. Lang)
Inside Out (3SCAPE DRM REMIX); 3SCAPE DRM, remikser (Zedd i Griff)
Met Him Last Night (Dave Audé Remix); Dave Audé, remixer (Demi Lovato i Ariana Grande)
Putnik (Mike Shinoda Remix); Mike Shinoda, remikser (Deftones); pjesma iz: White Pony (20th Anniversary Deluxe Edition)
Razgovori (Mura Masa Remix); Alexander Crossan, remikser (PVA)

Najbolja svjetska glazbena izvedba
Mohabbat, Arooj Aftab
Uradi sam, Angelique Kidjo i Burna Boy
Pà Pá Pà, Femi Kuti
Blewu, Yo-Yo Ma i Angelique Kidjo
Essence, Wizkid s Temsom

Najbolji svjetski glazbeni album
Glas Bunbona, sv. 1, Rocky Dawuni
East West Players predstavlja: Daniel Ho i prijatelji uživo na koncertu, Daniel Ho i prijatelji
Majka priroda, Angelique Kidjo
Legacy +, Femi Kuti i Made Kuti
Made In Lagos: Deluxe Edition, Wizkid

Najbolji dječji glazbeni album
Aktiviraj se, 123 Andrija
Sve jedno pleme, 1 pleme kolektiv
Crno u budućnost, Pierce Freelon
Šareni svijet, Falu
Crayon Kids, Lucky Diaz i Family Jam Band

Najbolji album izgovorene riječi
Nakon toga, Levar Burton
Nastavi: Razmišljanja za novu generaciju od Johna Lewisa, Dona Cheadlea
Hvatanje snova: uživo u Fort Knoxu Chicago, J. Ivy
8:46, Dave Chappelle i Amir Sulaiman
Obećana zemlja, Barack Obama

Najbolji album komedije
Cjepivo za komediju, Lavell Crawford
Evolucija, Chelsea Handler
S poštovanjem Louis C.K., Louis C.K.
Hvala što si riskirao svoj život, Lewis Black
Najveći prosječni Amerikanac, Nate Bargatze
Nula ___ Dato, Kevin Hart

Najbolji glazbeni kazališni album
Pepeljuga Andrewa Lloyda Webbera, Andrew Lloyd Webber, Nick Lloyd Webber i Greg Wells, producenti; Andrew Lloyd Webber i David Zippel, skladatelji/pisci teksta (originalni album glumci)
Neki ljubavnici Burta Bacharacha i Stevena Satera, Burt Bacharach, Michael Croiter, Ben Hartman i Steven Sater, producenti; Burt Bacharach, skladatelj; Steven Sater, tekstopisac (uloge na svjetskoj premijeri)
Djevojka iz sjeverne zemlje, Simon Hale, Conor Mcpherson i Dean Sharenow, producenti (Bob Dylan, skladatelj i tekstopisac) (izvorni brodvejski glumci)
Les Misérables: The Staged Concert (The Sensational 2020 Live Recording), Cameron Mackintosh, Lee Mccutcheon i Stephenmetcalfe, producenti (Claude-Michel Schönberg, skladatelj; Alain Boublil, John Caird, Herbert Kretzmer, Jean-Marc Natel i Trevor Nunn) (Koncertna družina Les Misérables 2020.)
Snapshots Stephena Schwartza, Daniel C. Levine, Michael J Moritz Jr, Bryan Perri i Stephen Schwartz, producenti (Stephen Schwartz, skladatelj i tekstopisac) (Svjetska premijera glumci)
The Unofficial Bridgerton Musical, Emily Bear, producentica; Abigail Barlow i Emily Bear, skladatelji/pisci teksta (Barlow & Bear)

Najbolji kompilacijski soundtrack za vizualne medije
Cruella, (razni umjetnici)
Dragi Evan Hansen, (razni umjetnici)
U visinama, (razni umjetnici)
One Night In Miami..., (Razni izvođači)
Poštovanje, Jennifer Hudson
Schmigadoon! Epizoda 1, (Razni izvođači)
Sjedinjene Države protiv Billie Holiday, Andra Day

Najbolji zvučni zapis za vizualne medije
Bridgerton, Kris Bowers, skladatelj
Dune, Hans Zimmer, skladatelj
Mandalorac: 2. sezona – sv. 2 (poglavlja 13-16), Ludwig Göransson, skladatelj
Kraljičin gambit, Carlos Rafael Rivera, skladatelj
Soul, Jon Batiste, Trent Reznor i Atticus Ross, skladatelji

Najbolja pjesma napisana za vizualne medije
Agatha All Along [Iz Wandavision: Episode 7], Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez, tekstopisci (Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez s Kathryn Hahn, Eric Bradley, Greg Whipple, Jasper Randall i Gerald White)
Sve oči na mene [iznutra], Bo Burnham, tekstopisac (Bo Burnham)
All I Know So Far [From Pink: All I Know So Far], Alecia Moore, Benj Pasek i Justin Paul, tekstopisci (Pink)
Borite se za vas [Iz Jude i crnog Mesije], Dernst Emile Ii, H.E.R. i Tiara Thomas, tekstopisci (H.E.R.)
Here I Am (Singing My Way Home) [From Respect], Jamie Hartman, Jennifer Hudson i Carole King, tekstopisci (Jennifer Hudson)
Speak Now [From One Night in Miami…], Sam Ashworth i Leslie Odom, Jr., Tekstopisci (Leslie Odom, Jr.)

Najbolji impresivni audio album
Alicia, George Massenburg i Eric Schilling, imerzivni miks inženjeri; Michael Romanowski, inženjer za imerzivno svladavanje; Ann Mincieli, impresivna producentica (Alicia Keys)
Clique, Jim Anderson i Ulrike Schwarz, imerzivni miks inženjeri; Bob Ludwig, inženjer imerzivnog masteringa; Jim Anderson, imerzivni producent (Patricia Barber)
Fine Line, Greg Penny, imerzivni miks inženjer; Greg Penny, inženjer za imerzivno svladavanje; Greg Penny, impresivni producent (Harry Styles)
The Future Bites, Jake Fields i Steven Wilson, impresivni miks inženjeri; Bob Ludwig, inženjer imerzivnog masteringa; Steven Wilson, imerzivni producent (Steven Wilson)
Stille Grender, Morten Lindberg, imerzivni miks inženjer; Morten Lindberg, inženjer imerzivnog masteringa; Morten Lindberg, impresivni producent (Anne Karin Sundal-Ask i Det Norske Jentekor)

Najbolji impresivni audio album (za 63. dodjelu Grammyja)
Bolstad: Tomba Sonora, Morten Lindberg, imerzivni miks inženjer; Morten Lindberg, inženjer imerzivnog masteringa; Morten Lindberg, impresivni producent (glas)
Dear Future Self (Dolby Atmos Mixes), Fritz Hilpert, imerzivni miks inženjer; Jason Banks, Fritz Hilpert i David Ziegler, inženjeri imerzivnog masteringa; Tom Ammerman, Arno Kammermeier i Walter Merziger, imerzivni producenti (Booka Shade)
Fryd, Morten Lindberg, imerzivni miks inženjer; Morten Lindberg, inženjer imerzivnog masteringa; Morten Lindberg, impresivni producent (Tove Ramlo-Ystad i Cantus)
Mutt Slang Ii – Wake of Sorrows Engulfed in Rage, Elliot Scheiner, imerzivni miks inženjer; Darcy Proper, imerzivni inženjer za mastering; Alain Mallet i Elliot Scheiner, impresivni producenti (Alain Mallet)
Soundtrack za američki vojnik, Leslie Ann Jones, inžinjer impresivnog miksa; Michael Romanowski, inženjer za imerzivno svladavanje; Dan Merceruio, imerzivni producent (Jim R. Keene i američki vojni bend)

Najbolji projektirani album, klasika
Archetypes, Jonathan Lackey, Bill Maylone i Dan Nichols, inženjeri; Bill Maylone, mastering inženjer (Sérgio Assad, Clarice Assad i Third Coast Percussion)
Beethoven: Sonate za violončelo – Nada u suzama, Richard King, inženjer (Yo-Yo Ma i Emanuel Axe)
Beethoven: Simfonija br. 9, Mark Donahue, inženjer; Mark Donahue, mastering inženjer (Manfred Honeck, Mendelssohn Choir of Pittsburgh i Pittsburgh Symphony Orchestra)
Chanticleer pjeva Božić, Leslie Ann Jones, inženjer (Chanticleer)
Mahler: Simfonija br. 8, 'Simfonija tisuću', Alexander Lipay i Dmitriy Lipay, inženjeri; Alexander Lipay i Dmitriy Lipay, mastering inženjeri (Gustavo Dudamel, Fernando Malvar-Ruiz, Luke McEndarfer, Robert Istad, Grant Gershon, Los Angeles Children's Chorus, Los Angeles Master Chorale, National Children's Chorus, Pacific Chorale i Los Angeles Philharmonic)
Producent godine, klasika
Blanton Alspaugh
Steven Epstein
David Frost
Elaine Martone
Judith Sherman

Najbolja orkestralna izvedba
Adams: Moj otac je poznavao Charlesa Ivesa; Harmonielehre, Giancarlo Guerrero, dirigent (Nashville Symphony Orchestra)
Beethoven: Simfonija br. 9, Manfred Honeck, dirigent (Mendelssohn Choir of Pittsburgh i Pittsburgh Symphony Orchestra)
Muhly: Throughline, Nico Muhly, dirigent (Simfonija San Francisca)
Cijena: Simfonije br. 1 i 3, Yannick Nézet-Séguin, dirigent (Philadelphia Orchestra)
Strauss: Također Sprach Zaratustra; Skrjabin: Poema ekstaze, Thomas Dausgaard, dirigent (Simfonijski orkestar Seattlea)

Najbolja snimka opere
Bartók: Dvorac Plavobradi, Susanna Mälkki, dirigent; Mika Kares i Szilvia Giancarlo Guerrero, dirigent (Nashville Symphony Orchestra)
Staklo: Akhnaten, Karen Kamensek, dirigent; J’Nai Bridges, Anthony Roth Costanzo, Zachary James i Dísella Lárusdóttir; David Frost, producent (The Metropolitan Opera Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)
Janáček: Lukava mala lisica, Simon Rattle, dirigent; Sophia Burgos, Lucy Crowe, Gerald Finley, Peter Hoare, Anna Lapkovskaja, Paulina Malefane, Jan Martinik i Hanno Müller-Brachmann; Andrew Cornall, producent (London Symphony Orchestra; London Symphony Chorus i LSO Discovery Voices)
Mali: Vojničke pjesme, Corrado Rovaris, dirigent; Johnathan McCullough; James Darrah i John Toia, producenti (The Opera Philadelphia Orchestra)
Poulenc: Dialogues Des Carmélites, Yannick Nézet-Séguin, dirigent; Karen Cargill, Isabel Leonard, Karita Mattila, Erin Morley i Adrianne Pieczonka; David Frost, producent (The Metropolitan Opera Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)

Najbolja zborska izvedba
It's a Long Way, Matthew Guard, dirigent (Jonas Budris, Carrie Cheron, Fiona Gillespie, Nathan Hodgson, Helen Karloski, Enrico Lagasca, Megan Roth, Alissa Ruth Suver i Dana Whiteside; vokalni ansambl Skylark)
Mahler: Simfonija br. 8, ‘Simfonija tisuću’, Gustavo Dudamel, dirigent; Grant Gershon, Robert Istad, Fernando Malvar-Ruiz i Luke McEndarfer, zbor majstori (Leah Crocetto, Mihoko Fujimura, Ryan McKinny, Erin Morley, Tamara Mumford, Simon O'Neill, Morris Robinson i Tamara Wilson; Los Angeles Philharmonic; Los Angeles Children's' Zbor, Los Angeles Master Chorale, Nacionalni dječji zbor i Pacific Chorale)
Rising w/ the Crossing, Donald Nally, dirigent (International Contemporary Ensemble i Quicksilver; The Crossing)
Schnittke: Koncert za zbor; Tri svete himne; Pärt: Sedam Magnificat-Antiphons, Kaspars Putnins, dirigent; Heli Jürgenson, zbor majstor (Komorni zbor Estonske filharmonije)
Sheehan: Liturgija svetog Ivana Zlatoustog, Benedict Sheehan, dirigent (Michael Hawes, Timothy Parsons i Jason Thoms; Zbor Svetog Tihona)
The Singing Guitar, Craig Hella Johnson, dirigent (Estelí Gomez; Austin Guitar Quartet, Douglas Harvey, Los Angeles Guitar Quartet i Texas Guitar Quartet; Conspirare)

Najbolja komorna glazba/izvedba malog ansambla
Adams, John Luther: Lines Made by Walking, JACK Quartet
Akiho: Sedam stupova, Sandbox udaraljke
Arhetipovi, Sérgio Assad, Clarice Assad i udaraljke Third Coast Percussion
Beethoven: Sonate za violončelo – Nada usred suza, Yo-Yo Ma i Emanuel Axe
Šumovi, Imani vjetrovi

Najbolji klasični instrumentalni solo
Sami zajedno, Jennifer Koh
Američki mozaik, Simone Dinnerstein
Bach: Sonate i partite, Augustin Hadelich
Beethoven i Brahms: Koncerti za violinu, Gil Shaham; Eric Jacobsen, dirigent (The Knights)
Mak Bach, Mak Grgić
O moći, Curtis Stewart

Najbolji klasični solo vokalni album
Ispovijesti, Laura Strickling; Joy Schreier, pijanistica
Dreams of a New Day – Songs by Black Composers, Will Liverman; Paul Sánchez, pijanist
Mitologije, Sangeeta Kaur i Hila Plitmann (Virginie D’Avezac De Castera, Lili Haydn, Wouter Kellerman, Nadeem Majdalany, Eru Matsumoto i Emilio D. Miler)
Schubert: Winterreise, Joyce DiDonato; Yannick View-Séguin, pijanist
Neočekivane sjene, Jamie Barton; Jake Heggie, pijanist (Matt Haimovitz)

Najbolji klasični zbornik
Američki originali – novi svijet, novi kanon, agava i Reginald L. Mobley. Geoffrey Silver, producent.
Berg: Koncert za violinu; Sedam ranih pjesama i tri komada za orkestar, Michael Tilson Thomas, dirigent; Jack Vad, producent.
Cerrone: The Arching Path, Timo Andres i Ian Rosenbaum. Mike Tierney, producent.
Igra, Chick Corea. Chick Corea i Birnie Kirsh, producenti.
Women Warriors – The Voices of Change, Amy Andersson, dirigentica; Amy Andersson, Mark Mattson i Lolita Ritmanis, producenti.

Najbolja suvremena klasična kompozicija
Akiho: Sedam stupova, Andy Akiho, skladatelj. (Sandbox udaraljke)
Andriessen: Jedini, Louis Andriessen, skladatelj. (Esa-Pekka Salonen, Nora Fischer i Los Angeles Philharmonic)
Assad, Clarice i Sérgio, Connors, Dillon, Martin i Skidmore: Archetypes, Clarice Assad, Sérgio Assad, Sean Connors, Robert Dillon, Peter Martin i David Skidmore, skladatelji. (Sérgio Assad, Clarice Assad i udaraljke Third Coast)
Batiste: Pokret 11, Jon Batiste, skladatelj (Jon Batiste)
Shaw: Narrow Sea, Caroline Shaw, skladateljica (Dawn Upshaw, Gilbert Kalish i Sō udaraljke)

Najbolja instrumentalna kompozicija
Lijepa je crna, Brandee Younger, skladateljica (Brandee Younger)
Mačka i miš, Tom Nazziola, skladatelj (Tom Nazziola)
Koncert za orkestar: Finale, Vince Mendoza, skladatelj (Vince Mendoza i Češki nacionalni simfonijski orkestar s Antoniom Sánchezom i Derrickom Hodgeom)
Dreaming In Lions: Dreaming In Lions, Arturo O'farrill, skladatelj (Arturo O'farrill i Afro Latin Jazz Ensemble)
Eberhard, Lyle Mays, skladatelj (Lyle Mays)

Najbolji aranžman, instrumental ili a cappella
Štapići za jelo, Bill O'Connell, aranžer (Richard Baratta)
For The Love Of A Princess (iz 'Braveheart'), Robin Smith, aranžer (Hauser, Londonski simfonijski orkestar i Robin Smith)
Beskrajna ljubav, Emile Mosseri, aranžer (Emile Mosseri)
Meta Knight's Revenge (iz filma 'Kirby Superstar'), Charlie Rosen i Jake Silverman, aranžeri (The 8-Bit Big Band featuring Button Masher)
The Struggle Within, Gabriela Quintero i Rodrigo Sanchez, aranžeri (Rodrigo Y Gabriela)

Najbolji aranžman, instrumenti i vokali
Bottom Line, Ólafur Arnalds, aranžer (Ólafur Arnalds i Josin)
A Change is Gonna Come, Tehillah Alphonso, aranžer (Tonality i Alexander Lloyd Blake)
Božićna pjesma (kesteni se peku na otvorenoj vatri), Jacob Collier, aranžer (Jacob Collier)
Eleanor Rigby, Cody Fry, aranžer (Cody Fry)
To The Edge Of Longing (Edit Version), Vince Mendoza, aranžer (Vince Mendoza, Češki nacionalni simfonijski orkestar i Julia Bullock)

Najbolji paket za snimanje
American Jackpot / American Girls, Sarah Dodds i Shauna Dodds, umjetnički direktori (Reckless Kelly)
Carnage, Nick Cave i Tom Hingston, umjetnički direktori (Nick Cave i Warren Ellis)
Pakelang, Li Jheng Han i Yu, Wei, umjetnički direktori (2nd Generation Falangao Singing Group i Chairman Crossover Big Band)
Zatvor Serpentine, Dayle Doyle, umjetnički direktor (Matt Berninger)
Zeta, Xiao Qing Yang, umjetnički direktor (Soul Of Ears)

Najbolji paket u kutiji ili specijalno ograničeno izdanje
Sve stvari moraju proći: izdanje 50. godišnjice, Darren Evans, Dhani Harrison i Olivia Harrison, umjetnički direktori (George Harrison)
Teorija boja, Lordess Foudre i Christopher Leckie, umjetnički direktori (Soccer Mommy)
The Future Bites (Ograničeno izdanje Box Set), Simon Moore, umjetnički direktor (Steven Wilson)
77-81, Dan Calderwood i Jon King, umjetnički direktori (Gang of Four)
Plivanje u krugovima, Ramón Coronado i Marshall Rake, umjetnički direktori (Mac Miller)

Najbolje bilješke o albumu
Beethoven: Posljednje tri sonate, Ann-Katrin Zimmermann, autor bilješki za album (Sunwook Kim)
The Complete Louis Armstrong Columbia and RCA Victor Studio Sessions 1946-1966, Ricky Riccardi, autor bilješki na albumu (Louis Armstrong)
Creation Never Sleeps, Creation Never Dies: The Willie Dunn Anthology, Kevin Howes, autor bilješki na albumu (Willie Dunn)
Urezivanje glasa: Emile Berliner i prvi komercijalni gramofonski diskovi, 1889-1895, David Giovannoni, Richard Martin i Stephan Puille, pisci bilješki o albumu (razni izvođači)
Kralj gospel glazbe: Život i glazba velečasnog Jamesa Clevelanda, Robert Marovich, autor bilješki na albumu (razni izvođači)

ulje cimeta usne prije poslije

Najbolji povijesni album
Beyond the Music: Her Complete RCA Victor Recordings, Robert Russ, producent kompilacije; Nancy Conforti, Andreas K. Meyer i Jennifer Nulsen, mastering inženjeri (Marian Anderson)
Etching the Voice: Emile Berliner i prvi komercijalni gramofonski diskovi, 1889-1895, Meagan Hennessey i Richard Martin, producenti kompilacija; Richard Martin, mastering inženjer (razni umjetnici)
Excavated Shellac: An Alternate History of the World’s Music, April Ledbetter, Steven Lance Ledbetter i Jonathan Ward, producenti kompilacija; Michael Graves, mastering inženjer (razni umjetnici)
Arhiv Joni Mitchell, sv. 1: Rane godine (1963-1967), Patrick Milligan i Joni Mitchell, producenti kompilacija; Bernie Grundman, mastering inženjer (Joni Mitchell)
Sign O’ the Times (Super Deluxe Edition), Trevor Guy, Michael Howe i Kirk Johnson, producenti kompilacija; Bernie Grundman, mastering inženjer (princ)

Najbolji glazbeni video
Shot in the Dark, (AC/DC); David Mallet, redatelj videa; Dione Orrom, video producent.
Sloboda, (Jon Batiste); Alan Ferguson, redatelj videa; Alex P. Willson, video producent.
I Get Kick Out of You, (Tony Bennett i Lady Gaga); Jennifer Lebeau, redateljica videa; Danny Bennett, Bobby Campbell i Jennifer Lebeau, video producenti.
Breskve, (Justin Bieber s Danielom Caesarom i Giveonom); Collin Tilley, redatelj videa.
Sretniji nego ikad, (Billie Eilish); Billie Eilish, redateljica videa; Michelle An, Chelsea Dodson i David Moore, video producenti.
Montero (Zovi me svojim imenom), (Lil Nas X); Lil Nas X i Tanu Muino, video redatelji; Frank Borin, Ivanna Borin, Marco De Molina i Saul Levitz, video producenti.
Dobra 4 U, (Olivia Rodrigo); Petra Collins, redateljica videa; Christiana Divona, Marissa Ramirez i Tiffany Suh, video producentice.

Najbolji glazbeni film
Unutra, (Bo Burnham); Bo Burnham, redatelj videa; Josh Senior, video producent.
Američka utopija Davida Byrnea, (David Byrne); Spike Lee, redatelj videa; David Byrne i Spike Lee, video producenti.
Sretniji nego ikad: Ljubavno pismo Los Angelesu, (Billie Eilish); Patrick Osborne i Robert Rodriguez, redatelji videa.
Glazba, novac, ludilo… Jimi Hendrix u Mauiju, (Jimi Hendrix); John McDermott, redatelj videa; Janie Hendrix, John McDermott i George Scott, video producenti.
Ljeto duše, (Razni umjetnici); Ahmir Questlove Thompson, redatelj videa; David Dinerstein, Robert Fyvolent i Joseph Patel, video producenti.

Neki umjetnici o kojima se ovdje govori su umjetnici Warner Musica. Vila Nova je neovisna podružnica Warner Music Groupa.