Dominantni poen Jonas Valanciunas 23 poena, 23 skoka vodio je Memphis nad San Antoniom u igri

Glavni Urezana

Grizzliesi su u srijedu navečer bili domaćini Spursima u prvoj utakmici za zapadnu konferenciju, a pobjednik je nastavio igrati za 8-nositelje, a gubitnik je otišao kući. Nakon četvrtine igre, izgledalo je kao da nas čeka ponavljanje meča Istoka 9-10. Memphis je istrčao u vodstvo od 38-19 ulazeći u drugo, jer San Antonio nije imao odgovora ni na jednom kraju poda za Jonasa Valanciunasa i Dillona Brooksa.

Međutim, Spursi su se našli u drugom, izjednačivši utakmicu u jednom trenutku zahvaljujući seriji 22-3 i na kraju tek zaostavši za sedam na kraju prvog poluvremena. Dejounte Murray, Patty Mills, Jakob Poeltl i Keldon Johnson svi su odradili svoj dio u drugoj četvrtini i odjednom smo imali natjecateljsku utakmicu.

U drugom dijelu, bila je to ponovljena afera s Memphisom ispred većine vremena, brzo otkinuvši vodstvo od San Antonia svaki put kad su Spursi zaletjeli i kratko iskoristili prednost. Valanciunas nije bio ništa senzacionalistički, dominirajući iznutra na oba kraja s 23 poena, 23 skoka i tri blokade. Grizzliesi su vidjeli kako im olovo ispari svaki put kad je sjeo na klupu, a kad bi se vratio, opet bi narastao - s krajnjim rezultatom Jonas je bio plus-26 u noći u pobjedi 100-96.

Brooks je utakmicu završio kao vodeći strijelac Memphisa s 24 koša, budući da nastavlja impresionirati dvosmjernom igrom i agresijom na oba kraja. Brooks je DeMaru DeRozanu prilagođavao veći dio noći, a u napadu je bio u modu napada kad su ga Grizliji trebali stvoriti napad.

Završio je Ja Morant, koji je imao polagani srednji dio igre, ali je u četvrtom živnuo s nekoliko presudnih kanti. Završio je s 21 poenom, momčadi s visokih šest asistencija i vrhunskim zakucavanjem rano, kao što je poznato.

Za Spurse jednostavno nisu mogli pronaći dovoljno kanta protiv obrane Memphisa kako bi bilo koji njihov nalet ostao slijep. DeMar DeRozan i Rudy imali su po 20 poena, ali obojici je bio potreban 21 udarac da bi stigli tamo. Murray je imao triple double s 10 poena, 13 skokova i 11 dodavanja, ali kao samo 4 za 17 s terena, a kao momčad s poda su pucali 35,1 posto. Memphis će se sada suočiti s gubitnikom dugo očekivanog noćnog prvenstva između Lakersa i Warriorsa za osmero nositelja, dok će San Antonio ići kući drugu godinu zaredom bez doigravanja.